Nav view search

Navigation

Výsledky závodů

Po pěti letech opět medaile – 50. ročník Ligy Olomouc a Mistrovství ČR družstev 2017

Družstvo mužů vybojovalo 3. místo v Mistrovství ČR družstev v 50. ročníku Ligy Olomouc. Tým v tradičním složení: Jan Skružný, Josef Cimburek, Tomáš Skačányi, Jiří Petržilka, Pavel Wohl, Jiří Dostál a Lukáš Pilný bojovalo s družstvem Liberce do poslední discipliny o toto třetí místo.

Tentokrát nás o něj nepřipravila žádná diskvalifikace, jako tomu bylo v loňském roce. Všichni bojovali s velkým nasazením a obsazovali přední dokonce i medailové pozice i v jednotlivých disciplínách. Ať již to bylo v disciplinách RP (Cimburek, Skružný) nebo sprinterských PP disciplinách (Skačányi) či disciplinách BF (Wohl). Ale i ostatní závodníci dali do svých závodů vše, takže i oni si mnohdy zapsali nové osobní rekordy. Celému družstvu tedy díky.

Ženský tým byl postaven na trvalých oporách pražského družstva (Vendule Resové, Elišky Šimůnkové a Radce Chomutové). Při chybějící opoře dlouhých tratí (Elišky Vilímové) jsme družstvo doplnili o 3 mladé závodnice – Lucku Kopeckou, Karolinu Tajovskou a teprve benjamínka Lindu Bočkovou (v letošním roce se mohla poprvé zúčastnít „dospělácké“ ligy). Proto jsme nemohli očekávat přední umístění v jejich souboji s reprezentantkami, ať již juniorskými či seniorskými. Není nad získání zkušeností při velkých závodech.