Nav view search

Navigation

Výsledky závodů

3. kolo České ligy mládeže 2017 – i ve třetím kole byli naši mladí třetí.

Máme za sebou třetí kolo ligy, které se konalo na bazénu v Liberci. I přes různé indispozice a pár diskvalifikací (bohužel i z čelních pozic) jsme i v tomto kole, které bylo poslední bazénové, obsadili celkově třetí místo. Tím se nám podařilo udržet třetí místo také v dosavadním průběžném hodnocení ligy. Závodů se zúčastnilo 16 plavců kategorie E až C.

Získali jsme celkem 7 "medailových" míst – 1 x 1. místo, 4 x 2. místo a 2 x 3. místo ve štafetách.

Lindě Bočkové se podařilo vybojovat dvě druhá místa a k tomu páté a šesté. Tomáš Pilný získal jedno vítězství a dvě druhá místa. Velice dobře si vedly obě Lucky (Jelínková i Brožková) v kategorii E

"Déčkaři" a "céčkaři" měli v tomto kole přístrojové disciplíny.. Pro řadu z nich to byly první přístrojové závody a pochopitelně z nich měli obavy. Všichni "nováčci" obstáli se ctí a doplavali bez problémů až do cíle.

Podařilo se nám postavit štafety ve všech kategoriích, E a D obsadili třetí místa.

Je třeba pochválit všechny "céčkaře", kteří přijeli na závody. Své disciplíny doplavali a přispěli celkovým ziskem 281 bodů k dosažení třetího místa. V klubech. Podařilo se jim vykompenzovat ztráty způsobené diskvalifikací.

Liga má celkem 4 kola. Bazénová už máme za sebou. Poslední kolo se plave na volné vodě v sobotu 3.6. v Mělicích. Toto kolo rozhodne o postupujících do celostátního finále ligy (postupují první tři týmy). Věřím, že se zúčastníte v co nejširším počtu a tím přispějete k postupu do finále ligy mládeže.