Nav view search

Navigation

Výsledky závodů

Jan Skružný zvítězil ve světovém poháru v orientačním potápění

Závody světového poháru mají ukázat, kdo má nejlepší formu po celý rok. Obvyklé bylo, že závodů světového poháru se konalo 6 během celé sezóny – 5 kol a 1 finále. Z nich se počítaly 4 nejlepší výkony. V posledních letech, však byly již jen 4 závody, v roce 2015 bylo zrušeno 3. kolo, které se mělo konat v září 2015 v Chorvatsku. Proto se závodníkům započítávaly výsledky všech 3 kol. Závodník, pokud se chtěl dobře umístit, si tedy nemohl dovolit žádný „výpadek“ ve své výkonnosti.

V tomto roce se konaly závody v Německu na Störitzsee, v italské Modeně a finále závodů se plavalo ve středisku maďarské reprezentace orientačních potápěčů v Gyekyenesz. Před finálovým závodem měl německý závodník Eric Holc 12 bodů náskok před naším závodníkem Janem Skružným. V posledním závodě si však Jan Skružný zajistil 1. místo v celkovém hodnocení světového poháru pro rok 2015. Druhé a třetí místo obsadili němečtí závodníci Holc a Krause. Do desátého místa se vešli ještě naši závodníci: Jakub Valníček byl 5., Veselý Martin 7. a Jiří Petržilka 9.

Obrovský úspěch v celkovém hodnocení světového poháru zaznamenaly i ženy Modré Hvězdy Praha. V celkovém hodnocení SP zvítězila německá závodnice Benck, a hned za ní o pouhých 5 bodů obsadila 2. místo Vendula Resová a na 3. místě byla juniorka Eliška Šimůnková. O čtvrté místo se dělila Lucie Žížalová se závodnicí z Chorvatska Tijanou Pavelic.