Nav view search

Navigation

Výsledky závodů

2. kolo světového poháru 2015 v orientačním potápění

V italské Modeně se 27.–28.6.2015 konal druhý závod světového poháru v orientačním potápění. Závodů se zúčastnilo kompletní (čtyřčlenné) družstvo mužů, složené ze dvou juniorů (Valníček Jakub a Lukáš Silný) a dále pak Jana Skružného a Jiřího Petržilky. Družstvo žen přijelo do Modeny jen ve 3, závodů se zúčastnily Vendula Resová a dvě juniorky Eliška Šimůnková a Lucie Žížalová.

Na pořadu tohoto kola byly disciplíny Tyče a Sjíždění. V Tyčích zvítězila Eliška Šimůnková o téměř 2 minuty v čase 8:36, před Lucií Žížalovou a také juniorkou z Rostocku Orth Wencke. Vendula Resová plavala velice rychle, avšak po dosažení 4. tyče prořízla a tak závod nedokončila. Přesto obsadila 6. místo (ze 16 závodnic). V mužích tuto disciplínu opanovali němečtí závodníci, junior Holz Eric a Krause Wilfried. Na třetím místě se umístil Jakub Valníček. Jan Skružný se na třetí bóji potkal s předchozím německým závodníkem a přesto, při velkém zdržení na této bóji, obsadil 6. místo.

V disciplíně sjíždění obsadila obě družstva, mužů i žen, druhá místa. V ženách zvítězilo družstvo z Chorvatska, které vystartovalo a dojelo kompletní – ve čtyřech, muži zaostali za vítězným německým družstvem o pouhých 9 vteřin.