Nav view search

Navigation

Výsledky závodů

Finále Ligy mládeže 2017 – Liberec, 18.– 19. 11. 2017

V letošním roce se nám poprvé podařilo dostat se mezi 3 nejlepší české kluby, které postupují do celostátního finále ligy mládeže. Obsadili jsme 6. místo.

Celý článek

51. ročník závodů v Rostocku – 10. – 12. 11. 2017

Jako již několik let se naši závodníci zúčastnili mezinárodních závodů o Pohár Rostocku. Jedná se o závod týmů kategorie A, kterého se v letošním roce zúčastnilo 19 družstev. Družstvo tvoří 8 závodníků – 4 muži a 4 ženy.

Celý článek

Orientáři Modré Hvězdy dovezli z Mistrovství Evropy celkem 10 medailí!!!

V Bratislavě se na počátku září konalo 26. Mistrovství Evropy a 9. Mistrovství Evropy juniorů v orientačním potápění. Orientáři závodí se ve 4 disciplínách individuálních (Hvězda, Tyče, Mkurz, Paralel) a dvou disciplín, v nichž plave spolu více závodníků. Dvoučlenná je disciplína MONK, disciplína Sjíždění je závod 4 závodníků, z nichž každý startuje ze svého startu a postupně se sjíždějí až do cílového pásma.

Celý článek

2. kolo Evropského poháru a 1. závod Mistrovství České Republiky v orientačním potápění v Liberci

Závody Evropského poháru 2017 byly pod taktovou českých reprezentantů. Kromě českých závodníků se závodů zúčastnili družstva z Německa, Ruska, Kazachstánu, Slovenska a Rakouska.

Celý článek

30. ročník OttoPokal – putovní cena opět v držení Modré Hvězdy Praha

Již tradičně mnoho let se zúčastňujeme tohoto závodu, kterým začínáme orientářskou sezónu. Má pro nás mnoho výhod – je to velmi blízko, ve vodě je výborná viditelnost, takže je to ideální závod pro začínající orientáře, ale i ostřílení „matadoři“ orientace se po zimě zase ubezpečí, že je to ten nej… sport. A ještě se na tomto závodě za víkend plavou dvě individuální disciplíny – Hvězda a Mkurz a navíc originální 6členné sjíždění s povinností účasti dvou žen. A bonusem je historická cena, pořádně těžká busta příšerky s vypláznutým jazykem. A co je hlavní, tento závod se plave i v kategorii juniorů.

Celý článek

Mistrovství ČR v plavání s ploutvemi ve Zlíně – přivezli jsme 14 medailí

Mistrovství ČR se letos konalo od pátku 26.5. do neděle 28.5. I letos bylo společné pro všechny kategorie, od nejmenších závodníků v kategorii E až po dospělé závodníky v kategorii A. A opět i v tomto roce kolidovalo se závody orientačních potápečů. Přesto se ho zúčastnilo 15, převážně mladších, plavců Modré Hvězdy Praha.

Celý článek

Po pěti letech opět medaile – 50. ročník Ligy Olomouc a Mistrovství ČR družstev 2017

Družstvo mužů vybojovalo 3. místo v Mistrovství ČR družstev v 50. ročníku Ligy Olomouc. Tým v tradičním složení: Jan Skružný, Josef Cimburek, Tomáš Skačányi, Jiří Petržilka, Pavel Wohl, Jiří Dostál a Lukáš Pilný bojovalo s družstvem Liberce do poslední discipliny o toto třetí místo.

Celý článek

3. kolo České ligy mládeže 2017 – i ve třetím kole byli naši mladí třetí.

Máme za sebou třetí kolo ligy, které se konalo na bazénu v Liberci. I přes různé indispozice a pár diskvalifikací (bohužel i z čelních pozic) jsme i v tomto kole, které bylo poslední bazénové, obsadili celkově třetí místo. Tím se nám podařilo udržet třetí místo také v dosavadním průběžném hodnocení ligy. Závodů se zúčastnilo 16 plavců kategorie E až C.

Celý článek